piatok 11. januára 2013

Opäť v Lime

Z Lares sme vyštartovali o deň aj niečo neskôr ako sme mali pôvodne v pláne. Ale tak to tu niekedy chodí a už sa nad tým ani moc nepozastavujeme. Hlavne, že sme vôbec vyštartovali :) Cestu do Cusca už celkom dobre poznáme, ale aj tak je to vždy zaberák pre naše žalúdky. Bola to naša krátka trojhodinová príprava na 22hodinovú cestu autobusom cez Peru, teda z Cusca do hlavného mesta Limy. Obaja sme mali celkom strach, že ako to budeme zvládať. Nikdy predtým sme na takej dlhej ceste ešte neboli. Ale keď to zvládli aj ostatní tak prečo nie aj my. Začiatok našej nekonečnej cesty bol v nedeľu už za tmy 20:30 z Cusca a príchod do Limy bol na druhý deň tesne pred zotmením okolo 18stej. Celkom sme aj ľutovali, že sme nemohli pozorovať tu nádhernú prírodu od samého začiatku. Hneď ako sa začal deň tak sme boli hotoví z toho aké je Peru celé rozmanité. Videli sme nádherné pohoria, celé zelené, holé skaliská, úplnú rovinu, sneh, nespočitateľné množstvo voľne pasúcich sa lám, niečo ako piesočnatú púšť, malé mestečká a oceán. Všetko sme to pozorovali len cez okno autobusu.

 DSC_0244 DSC_0264 DSC_0276 DSC_0278 DSC_0284

Dôvod prečo sme museli vycestovať do Limy boli naše víza, ktoré sme si potrebovali doriešiť. Teraz už sme v Peru na jeden rok oficiálne :). Takže sa môžeme veselo vrátiť na naše miesto a pokračovať v tom čo sme už začali. V našej misii. V Lime sme dnes štvrtý deň a vraciame sa zajtra okolo obeda – tentokrát letecky (je to predsa o niečo rýchlejšie a v tomto období to stojí rovnako ako cesta autobusom). Okrem vybavovania našich víz sa nám niečo podarilo v Lime aj zažiť. S kamarátmi zo saleziánskeho internátu sme boli jeden večer v parku s fontánami. Je to taký mega park, kde je kopec rôznych fontánových atrakcií. Napríklad vysvietený fontánový tunel, alebo hrajúca fontána so svetelnou show. http://www.parquedelareserva.com.pe A cez deň sme sa boli trochu poprechádzať po meste a pozreli sme si námestia : Plaza de San Martin a Plaza Mayor.

DSC_0376 DSC_0421 DSC_0393 DSC_0397

S prostredím sme opäť zmenili trochu aj našu stravu. Na to sme sa celkom aj tešili :) A podarilo sa nám aj niečo naučiť z peruánskej kuchyne. Dokonca sme odovzdali recept slovenskej jablkovej štrudle. Všetkým veľmi chutila! Takže odteraz sa bude štrudľa robiť aj v Lime. 
   
DSC_0294DSC_0304DSC_0311DSC_0315DSC_0322DSC_0325

Sme veľmi radi, že sme mohli byť nejaký čas v tomto veľkom saleziánskom dome s množstvom veselých a dobrodružných saleziánov. Tentokrát sme mali možnosť stretnúť sa s ďalšími saleziánskymi misionármi. Spoznali sme aj jedného poľského saleziána, ktorý pôsobí v oblasti rieky Amazonky a hovoril nám, že to tam je celkom nebezpečné. Vraj tam žijú všetky možné zvieratá od tigrov, krokodílov a hadov cez kadečo čo si len viete predstaviť v džungli. Okrem toho, že sme sa tu celkom zohriali, sme si mohli aj oddýchnuť a načerpať nové sily fyzické ale aj tie duchovné. Bolo to pre nás aj pekná duchovná obnova. Ďakujeme za všetky myšlienky a za všetky modlitby, ktoré nám venujete. Aj my myslíme na Vás všetkých v modlitbách. 

                                                     DSC_0352

1 komentár:

  1. Tu zo zasneženého Spišského Podhradia Vás chcem pozdraviť a popriať Vám do ďalších dní požehnaný čas. Nech Boh žehna Vaše dielo a aj Vás. Držte sa. Myslíme na Vás v modlitbách.

    OdpovedaťOdstrániť